KONST / Litografier / Färglitografier 14367124
nr 1436 7124
Igael Tumarkin
(1933-2021), Israel
Färglitografier, 2 st, Signerad, numrerad 31/100, daterad 1964. Färglitografi, bildmått: 48x33, yttermått inklusive ram: 66x50 cm
Igael Tumarkin, Israelisk konstnär född 1933, död 2021.
Utrop:
600 kr
Såld:
300 kr
måndag 6 december 2021
kl 19:57:20
100 kr
150 kr
200 kr
250 kr